Amaç

Festivalimiz her yıl geleneksel olarak mayıs veya haziran ayında gerçekleştirilmektedir.

Festival uluslararası boyutta, kan hastalıklarından olan Lösemi, Talasemi (Akdeniz Anemisi) ve Orak Hücre Anemi Hastalıklarını önlemeye yönelik ve mevcut hastaların da sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlara farklı bir bakış açısı getirmek ve toplum bilincini arttırmaktır. Festivalimiz ayrıca kan hastalarının sorunlarını çözmeye yönelik sanatsal faaliyetlerle farkındalık kazandırılmasını hedeflemektedir.

Türkiye’ de geleneksel olarak her yıl düzenlenen festivalimiz “Atoder ve Kan Hastalıkları Federasyonunun”  himayesinde gerçekleştirilmektedir.

Bu değerli organizasyon, belirlenen şartlar çerçevesinde katkı koyan destekçiler ile organize edilmektedir.

Katılımcı kitleyi birebir kucaklayan ve insan hayatının yaşam sıvısı olan kan’ın önemine vurgu yapmak üzere oluşturulan bir projedir.

Sanatsal faaliyetlerle toplumsal mesajların verileceği etkinlik programlarımızda, kan hastalıklarına ve kan bağışına farklı bir bakış acısı kazandırılarak daha bilinçli topluma ulaşmayı ve bu bilince ulaşan toplumumuzla ilerleyen zamanlarda daha güzel sanatsal ve kültürel etkinlikler sunmayı planladığımız gibi bu etkinliğimizi her yıl daha da büyüterek gelenekselleştirmeyi amaç edinmiş durumdayız.

Festivalimiz Kan hastalıkları ve Kan bağışının yanı sıra diğer tüm alanlarda çekilmiş kısa filmleri şartnamemize uygun bir biçimde kabul etmektedir.

https://bestvpncanada.ca/